طراحی سایت پزشکان

طراحی سایت پزشکان تا قبل از بیماری کرونا یک انتخاب محسوب می شد. اما حالا به یک امر واجب تبدیل شده است. پزشکانی که وبسایت اختصاصی و حرفه ای خود را ندارند، فضای اینترنت را از دست خواهند داد. فرقی نمی کند که یک پزشک باسابقه باشید و یا اینکه تازه فارق التحصیل شده باشید! هرکس که زودتر و بهتر خودش را در اینترنت برندسازی کند، پیروز این میدان خواهد بود. ماعلاوه بر طراحی سایت پزشکی،به شما کمک می کنیم تا شناخته شده ترین پزشک در این دنیای مجازی جذاب شوید.

طراحی سایت پزشکان

طراحی سایت پزشکی را با ما تجربه کنید

طراحی سایت پزشکی کمی با سایر انواع طراحی سایت متفاوت است. چون معمولان پزشکان به صورت شخصی برند می شوند. پس در دیزاین آن باید پرسنال برندیگ هم درنظر گرفته شود. به همین دلیل نمی توان از جزئیات به سادگی گذشت. از طرف دیگر توجه به تجربه کاربری ( UX ) بسیار اهمیت دارد. به دلیل اینکه بازدیدکنندگان سایت پزشکی از اقشار گوناگون می باشند. چون مریضی پولدار و قثیر نمی شناسد! شما باید سایتی داشته باشید که بیمار به راحتی بتواند به خواسته خودش برسد. این خواسته می تواند نوبت دهی آنلاین باشد و یا دستیابی به رزومه دکتر برای شناخت بیشتر و یا هر موضوع دیگری که فکرش را می کنید.

متاسفانه یا خوشبختانه، یک دکتر خوب امروزه از روی سایتش شناخته می شود.

اهمیت طراحی سایت پزشکی در جمله بالا پیداست!

طراحی سایت پزشکی

3 زمینه پزشکی محبوب در اینترنت

پزشک تغذیه و لاغری

برای متخصصان تغذیه یک فضای شگفت انگیزی در اینترنت به وجود آمده است. به طوری که حتی پزشکان سرشناس این زمینه، با تمام قوا در حال فعالیت و بروزرسانی سایتشان هستند! آن ها قبلا در رادیو و تلویزیون دیده می شدند ولی اخیرا به صورت مستقیم با مخاطبانشان از طریق وبسایت پزشکی در ارتباط هستند.

مشاوران روانشناسی

متاسفانه این روزها با فشارهای زیادی که روی افراد وجود دارد، تقاضا برای مشاوره روانشناسی آنلاین به شدت افزایش یافته است. در این سایت ها مشاور به حای اینکه در مطب باشد، از هر کجای دنیا می تواند با مخاطبان خود در ارتباط باشد. مشاوره آن ها معمولا به صورت ساعتی می باشد.

دندانپزشکی

شاهد آن هستیم که نسل جدید دندانپزشکان ایرانی ، از فضای وب بهترین بهره را می برند. به طوری که بعضی از این دکترهای جوان از دکترهای قدیمی و نام آشنا، شناخته تر شده اند. در سایت آن ها معمولا عکس چند سلبریتی هم دیده می شود. البته بعضی هم در اینستاگرام فالوئر فیک می خرند که اصلا حرفه ای نیست!

طراحی سایت نوبت دهی آنلاین پزشکی

نوبت دهی آنلاین پزشکی یا همان سیستم رزرو آنلاین وقت دکتر بسیار خوب است. اما این نکته را فراموش نکنید که حداقل به یک کارمند نیاز دارد. اگر کسی پشت سیستم آنلاین شما نباشد، در عمل به ضرر دکتر می شود. با این کار به برند شخصی خودتان ضربه خواهید زد. ما معمولا طراحی سایت نوبت دهی آنلاین پزشکی را به هر دکتری پیشنهاد نمی دهیم. اگر زیرساخت های لازم را ندارید، طراحی یک سایت ساده و کارآمد برای شما بهتراست. خوشبختانه سایت های ما قابل توسعه هستند و هر زمانی که بخواهید رزرواسیون را برایتان قرار خواهیم داد.

طراحی سایت نوبت دهی آنلاین پزشکی

5 نیاز اصلی در طراحی وب سایت پزشکی

تجربه کابری راحت - UX

نباید یک سایت پیچیده داشته باشید. بیماری که دانش کمی از کار با اینترنت دارد، باید به راحتی به خواسته اش برسد.

بیوگرافی کامل دکتر

خیلی وقت ها دکتر را یکی از آشنایان معرفی می کند. به همین دلیل فرد بیمار شناخت درستی از بیوگرافی دکتر ندارد. بهتر است که به این قسمت اهمیت دهید.

آدرس مطب پزشک

به صفحه تماس با ما توجه زیادی داشته باشید. علاوه بر شماره تلفن و آدرس به صورت متنی، حتما از نقشه گوگل استفاده کنید. 

ظاهری قابل اعتماد - UI

بسیار مهم است که بیمار در نگاه اول حس اعتماد را تجربه کند.برای این کار باید به رابط کاربری سایت توجه ویژه ای داشته باشید. 

اهمیت به پرسش های متداول

برای اینکه وقت منشی شما گرفته نشود، باید یک صفحه پاسخگویی به پرسش های متداول داشته باشید. البته به صورت کاربردی! 

سئو سایت پزشکی

سایت یک پزشک باید با نام تخصصش در گوگل بالا باشد. نهفقط با نام دکتر! اینجاست که سئو سایت پزشکی مهمترین قسمت از موارد بالا می شود.

نمونه سایت پزشکی

اگر به دنبال نمونه سایت پزشکی هستید، پیشنهاد می کنم از نمونه های خارجی الهام بگیرید. به دلیل اینکه اکثر سایت پزشکان ایرانی از چند تمپلیت آماده ساخته شده است. ما می توانیم برای شما به صورت اختصاصی و با توجه به نیاز بیمارانتان سایت مورد نظرتان را طراحی نماییم.

چند ترند محبوب سایت های پزشکی

از وقتی کرونا همه گیر شد، خیلی از مردم مشکل خود را در گوگل تایپ می کردند و به دنبال مشاوره آنلاین بودند. به همین دلیل صفحه رزرو مشاوره آنلاین خیلی محبوب شده است. بیماران می توانند ساعت و روز را مشخص کنند و هزینه مشاوره را پرداخت نمایند. سپس در زمان مشخص دکتر مربوطه با یکی از نرم افزارهای ZOOM و یا SKYPE به مریض متصل می شود.

مشاوره آنلاین

با استفاده از نرم افزار زوم

از وقتی اینستاگرام تبدیل به محبوترین شبکه اجتماعی دنیا شد، تمامی مشاغل به آن پیوستند. یکی از آن ها پزشکان بودند. ما شاهد لایوهای پرسش و پاسخ توسط دکترهای مختلف هستیم. بعد از مدتی که تعداد لایوها بالا رفتند، می توانید قسمتی در سایت طراحی کنید و این ویدئوها را برای بازدیدکنندگان سایت آپلود نمایید. در این روش هر لایو باید مختص یک بیماری باشد.

پرسش و پاسخ لایو

ویدئوهای تعاملی با بیماران

اگر بتوانید پادکست پزشکی تهیه کنید، از رقبا بسیار جلو خواهید افتاد. پزشکان مطرح در سطح جهان از این استراتژی برای شناخته تر شدن خودشان استفاده می کنند. ما می توانیم در طراحی سایت پزشکی شما، صفحه ای مخصوص پادکست طراحی نماییم و استراتژی های آن را به شما آموزش دهیم. ساختار جذاب در تولید پادکست برای ک پزشک باید بسیار درست طراحی شود.

پادکست پزشکی

راه بیشتر شناخته شدن

مهم ترین مزایای طراحی سایت پزشکی برای پزشکان و بیماران

هنگام طراحی سایت پزشکی باید به عواملی مانند: تخصص پزشکان، رزومه آن ها و جایگاه علمی پزشکان، محتوا های مورد نیاز در زمینه پزشکی و سلامت و… توجه داشته باشید.

چرا که پاسخی ابتدایی به نیاز کاربران و مخاطبان هدف این قبیل سایت ها هستند و از این طریق علاوه بر آگاهی بیماران از بیماری خود و کمک به حفظ سلامت آن ها در مقابل بیماری های مختلف با استفاده از محتوا های آموزشی انتشار یافته، بیماران با پزشک خود و نیز پروسه درمانی خود نیز بیشتر آشنا شوند.

همچنین از این طریق پزشکان به راحتی می توانند با وجود یک سیستم تیکت دهی پیشرفته از حال بیمار خود از راه دور مطلع و مراحل جدید درمانی را به وی ارجاع دهند. در نتیجه هم برای بیماران و هم پزشکان بسیار کارآمد است.

 

11 دلیل برای اینکه هرچه زودتر سایت پزشکی خود را استارت بزنید:

از جمله موارد دیگری که طراحی یک سایت پزشکی می تواند در جهت تسهیل آن برای بیماران و به خصوص پزشکانی که در این زمینه اقدام کرده اند اثرات بسیار سودمندی داشته باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. صرفه جویی در انرژی و زمان بیماران
 2. کاهش ترافیک شهری
 3. عدم تجمع بیماران در بیمارستان
 4. کاهش میزان انتظار بیش از حد بیماران در بیمارستان
 5. اخذ نوبت و آگاهی از حضور پزشک در زمان تعیین شده
 6. مشاهده اطلاعات پزشکی، پزشک مربوطه شامل سوابق پزشکی
 7. معرفی پزشکان و و انتشار رزومه آن ها و در واقع به نوعی برند سازی
 8. امکان نوبت دهی آنلاین به بیماران
 9. تشکیل پرونده اینترنتی برای پزشکان
 10. اطلاعات دقیق از زمان وقت و پروسه های بعد از ویزیت بیمار در پروفایل کاربران
 11. کسب درآمد از طریق فروش دارو ها و کالا های پزشکی توسط شرکت های توزیع کننده و حذف واسطه ها
 12. و…

در نتیجه به صورت خلاصه می توان گفت ایجاد رزومه، اخبار پزشکی و مقالات مرتبط، نوبت دهی آنلاین و گاهی پرسش و پاسخ های پی در پی، ایجاد پرونده پزشکی به صورت الکترونیک، تست بیماری به صورت آنلاین و غیره از جمله خدمات سایت های پزشکی هستند. همچنین قرار دادن تصویر، لوگو و ویدئو نیز در سایت امکان پذیر است و می توانید هر پیام صوتی، تصویری و نوشتاری را به اشتراک بگذارید. طراحی سایت برای پزشکان خصوصی و عمومی امکان پذیر است و هر کدام می توانند از این طریق اقدام به تسهیل شیوه درمان و کسب درآمد بیشتر کنند.

با مفاهیم پایه ای تر در این زمینه آشنا شوید:

پیش از آن که به مقوله طراحی سایت پزشکی بپردازیم باید با اصول طراحی سایت آشنا و مهارت لازم برای انجام آنرا مورد بررسی قرار دهیم. به همین جهت قصد داریم ابتدا با مقوله طراحی سایت و اصول آن بپردازیم.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت به معنای ایجاد یک سایت جدید و یا بهینه سازی سایتی قدیمی است که در آن شما اقدام به اشتراک گذاری و انتشار اطلاعات پرداخته و امکاناتی را برای کاربران خود فراهم می سازید و از این طریق به اقدامات زیر می پردازید.

 1. جلب اعتماد
 2. برند سازی
 3. معرفی نوع و زمینه خدمات

همچنین در محیط وب سایت شما می توانید اقدام به تبلیغ و معرفی یک یا دسته ای از محصول و یا حتی فروش محصولات به صورت آنلاین در بستر اینترنت بپردازید. طراحی سایت شما زمانی حرفه ای خواهد بود که در صفحه اول نتایج جست و جوی گوگل ظاهر شود؛ بنابراین باید طراحی سایت خود را به صورت اصولی و با برنامه ریزی دقیق انجام دهید تا یک سایت ایده آل را برا کسب و کار خود طراحی و کسب درآمد کنید.

تاریخچه اولین طراحی سایت جهان و زبان های طراحی سایت

بنیاد گذار و تولد دنیای وب در دنیا را می توان تیم برنرز لی (Sir Timothy John Berners-Lee) در ماه نوامبر سال 1989 دانست که توسط آن وی توانست اولین ارتباط موفق بین یک سرور و یک کلاینت را با استفاده از پروتکل HTTP برقرار سازد. البته وب سایت ساخته شده بسیار ساده بود و از چند خط و لینک تشکیل شده بود اما جالب آنجا است که صفحه این وب سایت هنوز هم در دسترس است.

اولین مهارت برای ورود به دنیای طراحی سایت تسلط به زبان های برنامه نویسی تحت وب است. پس اگر می خواهید فردی حرفه ای در حوزه طراح سایت شوید از فراگیری دانش پایه آن که زبان های برنامه نویسی تحت وب HTML است شروع کنید. امروزه دنیای طراحی سایت پیشرفت بسیار زیادی داشته است که به دو گروه زیر تقسیم می شوند.

 1. Front End Developer یا طراحی سمت کاربر
 2. بک اند (Back End Developer) یا طراحی آنچه شما در ظاهر نمی بینید

فرانت اند بخش ظاهری سایت و بک اند قسمت پنهانی و درونی سایت است.

اما در طراحی سایت علاوه بر HTML از CSS نیز استفاده می شود چرا که کد های CSS ظاهر سایت را کامل می کنند. درواقع شما با HTML ستون های ساختمان وب سایت خود را پایه گذاری می کنید اما چیزی که ظاهر آن را کامل و زیبا می کند CSS است. اگرچه زبان سی اس اس اندکی پیچیده تر است اما یادگیری آن تقریبا ساده تر است و شاید یک الی دو هفته زمان ببرد چرا که این کد ها به صورت گسترده و با مثال هایی واضح در سایت های آشنایی و طراحی کد های CSS یافت می شوند و شما فقط کافی است دانش استفاده و بکارگیری از آن ها در مکان مناسبی از قالب خود را فرا گیرید. همچنین اگر می خواهید در قالب خود اقدام به ایجاد انیمیشن، اسلایدر و از این قبیل المان ها کنید باید از زبان جاوا اسکریپت استفاده کنید که البته نسبت به دو زبان دیگر سخت تر است.

وظایف یک طراح سایت چیست؟

قبل از هر چیزی باید این سوال و پاسخ آن را در ذهن خود بپرورانید که اصلا طراح سایت چه شخصیت و طرض تفکری باید داشته باشد و وظایف او به عنوان یک طراح چیست؟ اگر به کار طراحی سایت علاقه دارید و یا می خواهید در این زمینه کسب و کار نوپایی را راه اندازی کنید بهتر است بدانید که یک طراح سایت باید در زمینه کد نویسی تحت قالب وب سایت و زبان های برنامه نویسی تحت وب یعنی:

 1. HTML
 2. CSS
 3. PHP
 4. و…

به خوبی تبحر و تسلط داشته باشد. همچنین امروزه به دلیل گستردگی و پیشرفت دانش طراحی و پیدایش سیستم های مدیریت محتوا تسلط به نرم افزار های مورد نیاز در زمینه طراحی وب شامل فتوشاپ، ایلوستریتور و ایندیزاین نیز امری الزامی است.

طراحی سایت استاتیک و داینامیک

طراحی سایت به دو صورت استاتیک و دینامیک صورت می پذیرت که با هم متفاوت هستند. در طراحی سایت های استاتیک از زبان های برنامه نویسی تحت وب HTML و CSS استفاده می شود. در این گونه سایت ها تغییر در داده ها و اطلاعات و ظاهر توسط افراد غیر متخصص امکان پذیر نیست لذا افراد برای انجام این تغییرات باید با دانش طراحی وب آشنا باشند.

اما در طراحی سایت به صورت داینامیک که در آن از CMS های مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده می شود علاوه بر HTML و CSS از PHP و دیگر زبان ها و متد های روز دنیا نیز استفاده می شود و افراد دارای پنل مدیریتی می باشند و امکان ویرایش محتویات سایت توسط مدیر سایت حتی بدون داشتن دانش کد نویسی وب امکان پذیر است. در این حالت کنترل تمام بخش های سایت در دست مدیر سایت است. به همین جهت امروزه به خصوص در بحث طراحی سایت در تهران اکثر سایت های به صورت داینامیک طراحی می شوند.

طراحی سایت پزشکی

همانطور که می دانید افراد جوامع مختلف بخش گسترده ای از زمان خود را در سطح اینترنت و شبکه های مجازی صرف می کنند؛ در نتیجه عصر اینترنت عصری نوین در صنعت کسب و کار ها را به وجود آورده چرا که افراد به راحتی می توانند با راه اندازی وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی و آنلاین اقدام به معرفی کالا و خدمات خود کنند و از این طریق به راحتی به معرفی برند خود و فروش محصولات و خدمات خود بپردازند. همچنین کسب و کار نوین در بستر وب نسبت به فروش کالا و خدمات و تبلیغات پیرامون آن مقرون به صرفه تر و در عین حال نرخ بازگشت سرمایه نیز بالا تر از شیوه سنتی خواهد بود.

به همین جهت با گسترش علم پزشکی و افزایش دارو ها و پروسه درمان، گسترش بیماری ها و افزایش تعداد بیماران تلاش برای طراحی سایت پزشکی نیز تبدیل به یک نیاز تخصصی و حائز اهمیت شد تا سایت از طریق آن رسیدگی به بیماران و اخذ نوبت تسهیل گردد. بدیهی است که روش های سنتی جوابگو نیست و طراحی سایت پزشکی به شما این امکان را می دهد تا با سرعت بیشتری اقدام به:

 1. اخذ و ثبت نوبت پزشکی مورد نظر
 2. تحقیق پیرامون دارو هایی که از طرف پزشک مربوطه برای شما تجویز می شود
 3. مطالعه پیرامون بیماری های مختلف جهت جلوگیری از بیمار شدن و حفظ سلامت جسمی، روحی و روانی
 4. و موارد دیگر مربوط به درمان بیماری ها

کنید. طراحی هر نوع سایت مانند طراحی سایت در تورنتو کانادا نیز مهارت خاص خود را می طلبد و باید قبل از اقدام به آن در زمینه طراحی سایت و المان های مورد نیاز در وب سایت مورد نیاز مهارت داشته باشید.

 

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا برای طراحی سایت پزشکی تصمیم خود را گرفته اید!؟

اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، خبر خوبی برایتان دارم! ما به شما 30 دقیقه مشاوره رایگان می دهیم. مشاوره ای دید شما را در این زمینه کاملا باز می کند. بعد از آن به صورت آگاهانه می توانید شرکت طراحی وب مورد نظرتان را انتخاب نمایید.