حقوق طراح وب در کانادا چقدر است؟

متوسط حقوق برای یک طراحی وب سایت در کانادا 47800 دلار کانادا ( CA ) است. این حقوق و دستمزد براساس تحقیق بر روی 221 نفر ار طراحان وب که در لینکدین فعالیت می کنند درآورده شده است. در عمل می توان گفت: حقوق دریافت شده توسط اعضای LinkedIn که دارای عنوان “طراح وب در کانادا “ هستند.

چرا همه به دنبال کارهای طراحی وب در کانادا هستند؟

با به وجود آمدن موج مهاجرت به کانادا، اکثر افراد به دنبال راه های کسب درآمد در این کشور هستند. بسیاری از این افراد به دنبال کار طراحی وب سایت در کانادا هستند. شاید خیلی از آن ها حتی هنوز هم طراحی سایت را بلد نباشند و قصد یادگیری آن را دارند. بعضی دیگر هم افرادی هستند که تنها کمی کار با وردپرس و HTML را بلد هستند و در عمل 6 دنگ نیستند. اما طبیعتا در بین این سیل مهاجر به کانادا، افراد متخصص هم در بین آن ها هستند.
به نظر من اگر واقعا متخصص در زمینه طراحی وب هستید، نه تنها در کانادا، بلکه در هر کجای این کره خاکی می توانید کسب درآمد کنید. حتی از راه دور و با استفاده از سایت های فریلنسر! هستند افرادی که درآمدهای خیلی عالی از این راه دارند و در حتی برایشان در ایران هم کار هست. اما طبیعتا تعداد این افراد کم است.

شما جزء کدام دسته هستید؟

پاسخ به این سوال بسیار مهم است. جواب درست آن هم به وجدان خودتان برمیگردد! اگر واقا قصد طراحی وب در کانادا و یا هر جای دیگری را دارید، باید به یک متخصص تبدیل شوید. طراحی وب سایت به چند تمپلیت و طرح آماده آن هم در کشورهایی که کپی رایت رعایت می شود، منطقی به نظر نمی رسد.
اگر جزو دسته اول هستید که به شما تبریک می گویم. چون به دنیای جذابی پا گذاشتید. اما برای موفقیت به پشتکار فراوان نیاز دارید. بهتر است که از ابتدا به صورت ریشه ای طراحی وب را از اچ تی ام ال و سی اس اس شروع کنید. حتی دوره برنامه نویسی php را هم بگذرانید. و پس از آن به سراغ سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس بروید. تازه بعد از گذراندن آن ها، می توانید تصمیم بگیرید که در کجای این دنیای شگفت انگیز باشید.

اما اگر طراحی وب را دست و پا شکسته بلد هستید …

خیلی ها هستند که از هر قسمت طراحی وب کمی بلد هستند و شاید کار خودشان هم راه بیافتد. اما وقتی بحث دریافت پروژه طراحی وب می شود، به چالش کشیده می شوند. اگر شما جزء این دسته هستید هیچ نگران نباشید. شما همین الان هم از خیلی از افراد علاقه مند به این شغل جلو هستید!
تنها کاری که باید بکنید وقت گذاشتن است. شما باید با در قسمت هایی که برایتان لازم است به یک متخصص تبدیل شوید و سایر قسمت ها را به خوبی یاد بگیرید.