سئو وردپرس

سئو وردپرس WordPress SEO به شما در جذب مشتری از طریق موتور جستجوی گوگل کمک می کند. در عمل می توان گفت: سئو راهی برای جذب مشتریان هدفمند از گوگل می باشد. آن هم به صورت طبیعی ( ارگانیگ ) و رایگان ! اگر هنوز هم برایتان سوال است که سئو سایت چیست؛ در این مطلب از اف دیزاین علاوه بر توضیحات جامع درباره سئو ، کمک می کنیم تا سئو وردپرس را به صورت کامل درک کنید تا به تنهایی و یا به کمک تیم ما، سئو سایت وردپرس خود را انجام دهید. در زیر به انواع خدماتی که در زمینه بهینه سازی سایت های وردپرسی انجام می دهید، اشاره شده است:

سئو داخلی

سئو داخلی بیشتر به محتوای صفحات سایت شما می پردازد. هدف از آن، رعایت قوانین گوگل برای داشتن یک صفحه با کیفیت است. طبیعاتا با رعایت این موضوع، شانس بیشتری برای گرفتن رتبه های برتر را دارید. یکی از خدمات سئو وردپرس اف دیزاین، بهینه سازی سئو داخلی شما می باشد. چون تاثیر چشمگیری در موفقیت سایت شما دارد.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال به مسائل فنی سایت شما بر می گردد. به همین دلیل به آن سئو فنی هم می گویند. اگر کدهای قالب وردپرس شما بهینه نباشد، در عمل قسمت بزرگی از رقابت سئو را از دست می دهید. چون دیگر نمی توانید ارتباط درستی با ربات های گوگل برقرار کنید. همین موضوع باعث تلف شدن هزینه و وقت، در سایر قسمت های سئو می شود.

استراتژی سئو

موفقیت در سئو، نیاز به استراتژی از پیش تعیین شده دارد. این استراتژی بر اساس نوع صتعت و فعالیت های رقبای شما مشخص می شود. البته اگر سایت شما قبلا هم فعالیت داشته، اقدامات قبلی هم باید بررسی شوند. با تمام این اقدامات یک مسیر چند ماهه برای رسیدن به جایگاه های برتر گوگل و سایر موتورهای جستجو، مشخص می شود.

تولید محتوای سئو شده

تولید محتوا برای سئو، نقش سوخت برای وبسایت را دارد. هدف از تولید محتوای سئو شده، دو موضوع در کنار هم است. در این فرایند ما باید هم انسان ها را در نظرم بگیریم و هم ربات های گوگل و سایر موتورهای جستجو را قانع کنیم که این یک محتوای ارزشمند است. یعنی افرادی که به سایت ما مراجعه می کنند، از کیفیت مطالب راضی باشند. از طرف دیگر هنگامی که گوگل آن را بررسی می کند، فاکتورهای مورد نظرش را پوشش دهد. به همین دلیل تنها نوشتن مطلب توسط یک نویسنده با تجربه، کافی نیست. در کنار آن یک متخصص سئو باید محتوا را بهینه کند تا بتواند جایگاه های برتر را بگیرد.

سئو خارجی و لینک بیلدینگ

سئو خارجی و لینک بیلدینگ؛ یکی از حساس ترین و مهمترین قسمت های سئو سایت می باشد. همانطور که از نامش پیداست، این اقدامات خارج از سایت شما صورت می گیرند، اما هدفشان بهبود رتبه سایت شما، در کلمات کلیدی مورد نظرتان می باشد. لینکسازی یکی از این اقدامات می باشد که حساسیت بسیار بالایی دارد. اقدامات سئو خارجی اگر به درستی و با یک پلن درست انجام نشوند، باعث جریمه شدن سایت شما توسط گوگل می شود. گوگل با الگوریتم های مختلف، در حال رصد کردن اقدامات مختلف سایت ها در زمینه سئو خارجی می باشد. 

سئو در طراحی سایت چیست ؟

هنگامی که سوالی برای شما پیش می آید، کلمه یا عبارتی را در گوگل جستجو می کنید. گوگل هم به ترتیب اولویت ، یک سری سایت را به شما نمایش می دهد. اولویت بندی این سایت ها از بالا به پایین بر اساس فاکتور های مختلفی انجام می شود. در عمل سایتی که در صفحه اول و نتیجه اول قرار گرفته ، از دید گوگل شایسته ترین گزینه برای نمایش به جستجو کنندگان است. به عبارتی آن سایت توانسته فاکتورها و معیارهای الگوریتم های گوگل را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. پیاده سازی این فاکتورها برای دستیابی به نتایج برتر همان سئو می باشد. طبیعاتا نتایج ابتدای صفحه اول گوگل بیشترین بازدیدکننده را دارند. همین موضوع باعث گسترش کسب و کار آن های می شود.

مزیت طراحی سایت با اصول سئو

هنگامی که شما طراحی سایت با اصول سئو انجام می دهید ، در عمل پروسه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را انجام داده اید. این کار باعث می شود در معرض صدها و هزاران مشتری بالقوه قرار بگیرید. عملیات سئو به شما کمک می کند تا سایت خود را به یک ماشین پولسازی تبدیل کنید. چرا که این روزها همه مردم جهان برای رسیدن به پاسخ سوال های خود، از سرچ استفاده می کنند. همین عامل باعث می شود وبسایت هایی که در رتبه اول تا سوم صفحه اول قرار دارند، مخاطب هدف به سمتشان روانه شود. این موضوع اهمیت سئو در دنیای امروز را به ما نشان می دهد.

سئو وردپرس چیست ؟

در این قسمت می خواهیم با هم نحوه رسیدن به نتایج اول را بررسی کنیم. همه ما می دانیم که طراحی سایت با وردپرس یکی از بهترین گزینه ها برای سئو کردن سایت می باشد. دلیل آن هم ساختار و معماری اصولی وردپرس می باشد. اما باز هم فرموش نکنید که رسیدن به صفحه اول گوگل آسان نیست. چرا که همه رقبای شما برای به دست آوردن رتبه های اول ، تلاش بسیاری می کنند. در اینجاست که اگر سئو وردپرس را به صورت اصولی انجام دهید، می توانید با یک استراتژی چند ماهه ، به این مهم دست پیدا کنید. تیم اف دیزاین هم در زمینه مشاوره و هم اجرای SEO می تواند در کنار شما باشد. در این مسیر باید از تکنیک های کلاه سیاه دوری کنید. چون باعث جریمه شدن سایت شما می شوند.

مراحل سئو سایت وردپرسی

برای انجام حرفه ای سئو وردپرس، ابتدا باید یک برنامه و استراتژی از پیش تعیین شده داشته باشید. این موضوع نیاز به تحقیق درباره کسب و کار شما، اقدامات قبلی و رقبای موجود در آن زمینه کاری دارد. پس از جمع آوری اطلاعات کامل، نوبت به بررسی وضعیت سئو تکنیکال سایت می شود. همانطور که در بالا هم اشاره شد، سئو فنی باید در همان ابتدای کار صورت گیرد. چرا که کدهای سایت شما، باید بتوانند به درستی مفاهیم مورد نظر را به گوگل انتقال دهند. خوشبختانه وردپرس و قالب های آن ، برای این زمینه بسیار مناسب می باشند. اما باز هم باید همه موارد بررسی شود و قسمت های مختلف ، بر اساس استراتژی ما مشخص شوند.

برای سئو وردپرس نیاز به مشاوره دارید؟

رقبای بیشتر ، هزینه بیشتر !

در عمل هرچه قدر رقبای شما برای رسیدن به رتبه 1 گوگل بیشتر تلاش کنند، هزینه سئو سایت وردپرس شما بیشتر خواهد شد. چون این بحث کاملا نسبی است و در حوزه های مختلف متفاوت می باشد. در ضمن در اینجا بحث دانش سئو کار هم به میان می آید. هرچه قدر سئوکار و یا تیم سئو از دانش بیشتری برخوردار باشد، افزایش سئو سایت وردپرسی شما را به صورت علمی تر انجام می دهد. همین عامل باعث می شود تا به صورت پایدار تر در نتایج باقی بمانید و توسط گوگل جریمه نشوید. اما اگر بخواهم قیمت دقیق به شما بگویم باید کلمه کلیدی شما بررسی شود. اما این هزینه برای خدمات کامل، معمولا از 10 میلیون به بالا شروع می شود. حتی جالب است بدانید که این مبلغ برای کلمات کلیدی پر رقابت به میلیارد هم می رسد. اما چون برای کسب و کارها به شدت توجیح اقتصادی دارد، این هزینه را می پردازند.

هزینه سئو سایت وردپرس

قبل از بررسی خدمات سئو وردپرس “WordPress SEO Services” ؛ می خواهیم با هم هزینه سئو سایت وردپرس را بررسی نماییم. سئو در عمل مثل یک مسابقه دو میدانی می ماند. تنها 10 نفر اول در فینال المپیک شرکت می کنند و تنها 3 تفر اول مدال می گیرند. در بین همان سه نفر ، بیشتر از همه نفر اول در رسانه ها دیده می شود! دقیقا همین شرایط برای سئو سایت وجود دارد. اگر بخواهید دیده شوید باید در صفحه اول گوگل حضور داشته باشد. اگر هم بخواهید واقعا موفق شوید، باید بتوانید در بین 3 نتیجه اول گوگل قرار بگیرید. در این بین سایتی که رتبه اول گوگل را کسب می کند، بیشترین حجم بازدیدکننده هدفمند را دارد. همین عمل است که رقابت بین سایت ها را زیاد می کند تا هر کدام با انجام سئو سایت ، برای کسب جایگاه اول رقابت کنند. نوع قیمت گذاری و هزینه سئو با هزینه طراحی سایت متفاوت است و معمولا به صورت ماهیانه ارائه می شود.

منظور از کلمات کلیدی چیست

کلمه کلیدی و یا عبارت کلیدی از جمله مواردی هستند که در سئو سایت زیاد می شنوید. در عمل وقتی یک تیم ، انجام سئو یک سایت را قبول می کند، در ابتدا کلمات کلیدی هدف را مشخص می کند. هر صفحه از سایت شما معمولا برای یک کلمه کلیدی و یا بهتر است بگویم یک مفهوم کلیدی ، بهینه سازی می شود.

اگر بخواهم یک کلمه کلیدی در سئو مثال بزنم ، همین سئو وردپرس یک نمونه از آن است. ما این صفحه را برای این عبارت خاص بهینه کرده ایم تا در جلوی چشم افرادی که به دنبال خدمات سئو وردپرس می باشند، قرار بگیرم.

در ادامه بیشتر درباره آموزش سئو در وردپرس صحبت خواهیم کرد. 

انواع مختلف انجام سئو

ما 3 نوع تیم سئو داریم: 

  1. کلاه سیاه
  2. کلاه خاکستری
  3. کلاه سفید

سئو کلاه سیاه یا همان Black Hat SEO

کلاه سیاه به روشی از سئو سایت گفته می شود که در آن قوانین گوگل را به صورت کامل نقض می کنیم. این روش بسیار خطرناک است و به هیچ وجه توصیه نمی شود. چرا که هر لحظه ممکن است گوگل متوجه این اقدامات بر روی سایت شما بشود و سایت شما را جریمه کند. در این حالت به اصطلاح می گویند سایت شما یا صفحه ای از آن گوگل پنالتی Google Penalty شده است. معمولا تیم هایی که به این سبک پروژه های سئو وردپرس را انجام می دهند، قیمت بسیار کمتری می گیرند و در مدت زمان کوتاه ( معمولا 1 الی 3 ماه ) سایت شما را به اهداف مشخص شده می رسانند. اما کارفرما اطلاع ندارد که هر لحظه ممکن است از نتایج گوگل حذف شود و یا به صفحات دور دست برود…!

یک سری از افراد قوانین سئو را به صورت کلی نمی دانند و مستقیم با سرچ عبارت های غیر حرفه ای همچون؛ ” سئو سازی وب سایت ” ، ” افزایش سئو سایت ” ، ” خرید سئو ” و ” سئو سازی وب سایت ” ؛ در دام افرادی می افتند که ادعا می کنند که ما به صورت تضمینی خدمات سئو ارئه می دهیم. آن هم با قیمت های بسیار کم! نتیجه اینگونه اقدامات چند ماه بعد مشخص می شود.

سئو کلاه خاکستری یا همان Gray Hat SEO

کلاه خاکستری به روشی گفته می شود که تیم سئو کار به صورت معتدل کار می کند. یعنی تا جایی که مشکلی پیش نیاید ، اقداماتی را به صورت حساب شده انجام می دهد تا سایت مورد نظر به رتبه های برتر برسد. حتی می توان گفت سئوکارهای کلاه خاکستری هم 2 دسته هستند: اول افرادی که خاکستری به سمت سفید کار می کنند. دوم هم افرادی که خاکستری را به سمت کلاه سیاه کار می کنند.

بهترین روش سئو : سئو خاکستری با گرایش به سمت سئو کلاه سفید است. در این روش هم سرعت کار مناسب است و هم خیالمان از جریمه شدن تا حد بسیار زیادی راحت است!

 

سئو کلاه سفید یا همان White Hat SEO :

کلاه سفید همانطور که از نامش پیداست: به معنای رعایت کامل قوانین اعلام شده از طرف گوگل می باشد. در حال حاضر شاید بتوان گفت این روش توسط اکثر سایت های دنیا اجرا نمی شود. چرا که زمان بسیار زیادی برای رسیدن به اهداف لازم دارد. از طرف دیگر در خیلی از زمینه ها با این روش به هیچ وجه به رتبه های برتر نخواهید رسید. در این روش در عمل تنها با ساختار و معماری درست سایت و تولید محتوای غیر کپی و ارزشمند، سئو وردپرس را انجام می دهید. پروسه لینک سازی در این روش باید به صورت طبیعی انجام شود.

انواع خدمات سئو وردپرس

سئو یک پروسه بلند مدت می باشد که برای رسیدن به اهداف و حفظ کردن دستاوردها، نیاز به اقداماتی یکپارچه و مستمر دارد. به همین منظور شرکت های سئو باید با یک برنامه ریزی منظم، اقدامات مناسب را برای بهینه سازی کلمات کلیدی مختلف انجام دهند. در زیر به برخی از مهمترین خدمات سئو وردپرس می پردازیم:

چک کردن و برطرف نمودن مشکلات فنی سایت وردپرسی ( سئو تکنیکال ):

بسیار مهم است که در همان ابتدای فعالیت سئو، مشکلات فنی سایت وردپرسی شما برطرف شوند. در غیر این صورت هرچقدر هم در سایر قسمت ها تلاش کنیم، به دستاوردهایی که شایسته آن ها هستیم ، نخواهیم رسید. این اقدامات سئو تکنیکال یا فنی نام دارد. هدف آن بهینه کردن سایت از لحاظ فنی برای درک بهتر ربات های موتور جستجو می باشد.

طراحی استراتژی تولید محتوا

تولید محتوا در سئو حکم سوخت برای ماشین را دارد. هرچقدر هم که سایت شما از نظر فنی و سایر موارد حرفه ای باشد، باز هم نیاز به تولید محتوا ارزشمند ومنحصر به فرد وجود دارد. محتوای تولید شده به هیچ وجه نباید کپی باشد. اگر محتوا را کپی کنید از دید گوگل و سایر موتورهای جستجو Duplicate Content به حساب می آید. در این حالت الگوریتم پاندا “Panda Algorithm” که مسئول این کار است، مچ شما را خواهد گرفت و ضربه اساسی به سئو سایت شما خواهد خورد! این کار باعث می شود تمام زحمات شما در سایر قسمت های بهینه سازی به هدر برود.

به همین دلیل طراحی استراتژی تولید محتوا و داشتن یک برنامه ریزی مشخص اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. در این قسمت علاوه بر چک کردن اقدامات رقبا ، باید اهداف کارفرما مشخص شود. سپس تلوید محتوای سئو شده بر اساس آن انجام شود.

اقدامات لازم برای سئو خارجی

سئو خارجی Off-Page SEO یکی از حساس ترین قسمت های سئو کردن یک سایت است. تفاوت خیلی از سئوکارها در همین قسمت مشخص می شود. اقدامات سئو خارجی بسیار حساس است! به این معنا که در صورت داشتن استراتژی اشتباه ، باعث نابودی آن سایت می شود. گوگل بر روی این قسمت به شدت سختگیر و حساس است. هر ساله گوگل با آپدیت الگوریتم های خود از جمله پنگوئن “Google Penguin” ، سعی در تشخیص سایت هایی دارد که تلاش در دستکاری کردن “manipulate” الگوریتم های گوگل می کنند.

لینک link به چه معنا می باشد؟

هر زمان شما برای مشاوره سئو وردپرس با شرکت و یا تیمی صحبت کنید، حتما توضیحاتی درباره لینک خواهید شنید. چرا که یکی از فاکتورهای مهم ، حساس و تاثیر گذار در سئو می باشد.

به فارسی به آن پیوند و یا اَبَرپیوند می گویند. در انگلیسی هم به Hyperlink مشهور است که معمولا به صورت کوتاه شده آن “Link” گفته می‌شود.
لینک کمک می کند تا صفحات سایت ها به هم متصل شود. یعنی شما با کلیک بر روی یک قسمت از متن که لینک دار شده ، بتوانید به صفحه دیگر بروید. این موضوع برای عکس هم صادق است.

انکر تکست چیست ؟

متنی که یک صفحه را به یک صفحه دیگر لینک کرده است ، انکر تکست (متن لینک) گفته می شود. برای مثال در همین جمله ای که در حال مطالعه آن هستید ، عبارت نارنجی رنگ ” طراحی قالب اختصاصی وردپرس ” انکر تکست لینکی است که به صفحه سفارش قالب اختصاصی در اف دیزاین داده شده است. اگر بر روی آن بروید ، می بینید که قابلیت کلیک کردن دارد و به کلیک بر روی آن ، به صفحه مربوطه می روید.

بک لینک چیست؟

بک لینک در عمل همان لینکی هست که از یک سایت دیگر ، به سایت شما داده می شود. بک لینک یکی از پیچیده ترین مباحث SEO است. استراتژی های بسیار متنوعی در این قسمت وجود دارد. بک لینک برای گوگل بسیار مهم است و به شدت روی آن نظارت دارد. سایت هایی که استراتژی درستی در این زمینه نداشته باشند، ضربه های بزرگی خواهند خورد و به اصطلاح پنالتی می شوند.

لینک سازی در سئو وردپرس و کلا در بهینه سازی همه سایت ها تاثیر به سزایی دارد. اینکه این تاثیر هم می تواند مثبت باشد و هم منفی! مثبت یا منفی آن، به استراتژی متخصص سئو بستگی دارد. بعضی ها از روش های کلاه خاکستری و بعضی از روش های کلاه سیاه استفاده می کنند. برای مثال تیم سئو اف دیزاین به هیچ وجه از لینک سازی کلاه سیاه استفاده نمی کند. چرا که در این حالت احتمال پنالایز شدن سایت ، به شدت افزایش پیدا می کند. اما تیم هایی هم هستند که از این روش استفاده می کنند. چرا که هزینه های لینک سازی کلاه سیاه کمتر است و احتمالا در ابتدا سریعتر نتیجه می گیرند. اما پس از مدتی الگوریتم های گوگل با ربات های هوشمندی که دارند، آن ها را جریمه خواهد کرد.

برای سئو سایت وردپرسی خود نیاز به مشاوره دارید؟

 

0 Comments