طراحی سایت شرکت هلدینگ

طراحی سایت شرکت هلدینگ

طراحی سایت شرکت هلدینگ اولین قدم جهت برندسازی اینترنتی آن است. امروزه به دلیل گسترش اینترنت کمتر کسی وجود دارد که از این تکنولوژی به منظور گسترش کسب‌وکار خود استفاده نکند. تمام کسب‌وکارهایی که قصد بازاریابی گسترده در سطح اینترنت را داشته باشند نیازمند یک سایت حرفه‌ای هستند.

اگر صاحب هلدینگ باشید روزانه با اشخاص و سازمان‌های حقیقی و حقوقی زیادی سر و کار خواهید داشت. بنابراین اهمیت بازاریابی اینترنتی و داشتن سایت اختصاصی برای کسب‌وکارتان دو چندان خواهد شد. اولین قدم برای شروع برندینگ آنلاین شرکت‌های هلدینگ طراحی سایت اختصاصی است. طراحی سایت هلدینگ می‌بایست مطابق با بروزترین اصول سئو صورت گیرد.

طراحی سایت امری پیچیده و نیازمند تخصص و دانش بالا در امور مختلف می‌باشد. همواره به صاحبان هلدینگ توصیه می‌شود فرآیند ساخت و طراحی سایت خود را به متخصص‌ترین شرکت‌ها واگذار کنند. در این مقاله به طور مفصل با ویژگی‌ها و فواید طراحی سایت حرفه‌ای شرکت‌های هلدینگ آشنا می‌شود.

شرکت هلدینگ چیست؟

هلدینگ‌ها شرکت‌های سهامی هستند که دارای چندین زیرمجموعه می‌باشند. مدیریت تمام شرکت‌های زیرمجموعه بر عهده هلدینگ است. این شرکت‌ها فعالیت عملی ندارند. هلدینگ‌ها با خرید سهم زیادی از شرکت‌ها حق رأی به دست آورده و کنترل و مدیریت آن شرکت‌ها را بر عهده می‌گیرند.
شرکت‌های هلدینگ نقش بسیار بزرگی در اقتصاد یک کشور ایفا می‌کنند. نقش این شرکت‌ها به قدری پر رنگ است که در بسیاری از موارد فعالیت‌های هلدینگ‌ها باعث بهبود و یا رکود اقتصاد کشورها می‌شود. به دلیل حساسیت بسیار بالای فعالیت این شرکت‌ها، طراحی سایت شرکت هلدینگ باید به نحوی باشد که هویت شرکت هلدینگ و شرکت‌های زیرمجموعه‌ آن به خوبی به تصویر کشیده شود.

اهمیت طراحی سایت حرفه‌ای برای هلدینگ

اهمیت طراحی سایت حرفه‌ای برای هلدینگ

همانطور که تا به حال به آن اشاره کردیم، طراحی سایت برای کسب‌وکارها و شرکت‌های مهم از حساسیت دو چندان نسبت به سایر شرکت‌ها برخوردار است. در صورتی که امور طراحی سایت شرکت هلدینگ به افراد غیرمتخصص سپرده شود، علاوه بر آسیب‌رسانی به برندینگ شرکت مادر، اعتبار تمامی شرکت‌های زیر مجموعه آن را نیز زیر سؤال خواهد برد. در ادامه مهم‌ترین دلایل اهمیت طراحی سایت حرفه‌ای برای شرکت‌های هلدینگ را مشاهده می‌کنید:

افزایش نرخ تبدیل

نرخ تبدیل (Conversion Rate) به زبان ساده نسبت تبدیل‌ها به تعداد کل بازدیدکنندگان است. هر چه سایت هلدینگ حرفه‌ای‌تر طراحی شده باشد، میزان مشتریان هلدینگ شما بیشتر خواهد شد. علاوه بر تعداد مشتریان بالاتر، تصویر برند هلدینگ و شرکت‌های زیر مجموعه بهتر در ذهن مخاطبان خواهد نشست که این امر موفقیت بازاریابی را افزایش خواهد داد.

خدمات 24 ساعته و بدون محدودیت

اینترنت فضایی را به وجود آورده است که تمامی افراد فارغ از شرایط زمانی و مکانی قادر به ارتباط با یکدیگر باشند. با طراحی سایت هلدینگ منطبق بر اصول سئو، به صورت شبانه‌روزی قادر به کسب درآمد خواهید بود.

بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجو اگر به درستی انجام شده باشد مخاطب هنگام جستجو عبارات کلیدی همچون «بهترین هلدینگ» در اولین نتایج گوگل نام وبسایت شما را مشاهده می‌کند. تصور کنید این امر تا چه میزان باعث افزایش مشتریان شما خواهد شد.

هزینه پایین نسبت به سایر روش‌های بازاریابی

بازاریابی اینترنتی نسبت به روش‌های سنتی برتری‌های زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین برترین‌ها، هزینه پایین و اثربخشی بسیار بالاست. سایت کاملی که دارای بخش‌های اساسی مورد نیاز هلدینگ باشد، تمامی نیازهای مخاطبان را پوشش داده و باعث بهبود ارتباطات میان هلدینگ و مشتریانش می‌شود. این کار با کمترین هزینه ممکن نسبت به روش‌های دیگر انجام می‌گیرد.

ویژگی‌های طراحی سایت شرکت هلدینگ

ویژگی‌های طراحی سایت شرکت هلدینگ

طراحی سایت شرکتی هنگامی با موفقیت همراه است که مناسب با ویژگی‌ها و نیازهای به خصوص آن شرکت صورت گرفته باشد. امروزه شرکت‌های هلدینگ موفق زیادی در کشور وجود دارند که در طراحی سایت خود این اصول را به صورت کامل رعایت کرده‌اند.

در صورتی که طراحی سایت هلدینگ خود را به دست افراد کم تجربه و بی دقت بسپارید، نسخه شکست خود در بازاریابی اینترنتی را به دست خودتان خواهید نوشت. در ادامه با مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در طراحی سایت شرکت‌های هلدینگ می‌بایست رعایت شود آشنا می‌شوید.

سرعت لود بالا

هیچ‌کس دوست ندارد برای بازدید از یک ساعت معطل شود. به طور میانگین کاربران اینترنتی برای لود شدن سایت‌ها 3 الی 5 ثانیه زمان خرج می‌کنند. اگر سایت شما در طی این زمان با مشکل لود مواجه باشد به احتمال زیاد مشتری بالقوه شما به سرعت از سایت هلدینگ دیگر سر در خواهد آورد. برای جلوگیری از این اتفاق در طراحی سایت شرکتی تمامی فاکتورهای موثر در سرعت سایت می‌بایست مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد.

ریسپانسیو بودن بودن سایت هلدینگ

اصطلاحResponsive که در فارسی از آن با واژه واکنش‌گرا یاد می‌کنند، یک نوع استاندارد طراحی وب است که در آن ساختار صفحات متناسب با انواع دستگاه‌ها و صفحه‌های نمایش طراحی می‌شود.

ریسپنانسیو بودن صفحات وبسایت هلدینگ اهمیت بسیار زیادی دارد. در بسیاری از مواقع مشتریان بالقوه هلدینگ شما از طریق گوشی موبایل یا تبلت خود وبسایتتان را مشاهده می‌کنند. در صورتی که صفحات سایت در صفحه نمایش دستگاه این اشخاص به خوبی نمایش داده نشود، به احتمال زیاد این اشخاص از بازدید سایتتان صرف نظر خواهند کرد.

طراحی گرافیکی جذاب و چشم نواز

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که می‌بایست در طراحی سایت شرکت هلدینگ رعایت نمود، استفاده از تصاویر گرافیکی و فیلم‌های جذاب است. جذابیت بصری بدون شک نقش به‌سزایی در تجربه کاربری مخاطبان شما خواهد گذاشت. گرافیک صفحات وب باید جوری باشد که پیام شرکت اصلی و شرکت‌های وابسته آن را به خوبی به تصویر بکشد. در طراحی صفحات می‌بایست از ترکیب رنگی متناسب با نوع خدماتی که ارائه می‌دهید استفاده شود.

توجه ویژه به موارد امنیتی

موارد امنیتی

همانطور که مطلع هستید، شرکت‌های هلدینگ اطلاعات مهم و حساسی را در سرور سایت خود نگه‌داری می‌کنند. برای کسب‌وکارهایی نظیر هلدینگ‌ها، امنیت نقش کلیدی در حفظ اطلاعات و اسرار آن‌ها ایفا می‌کند.

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای امنیتی سایت، داشتن گواهینامه SSL است. این گواهینامه باعث بهبود رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل خواهد شد. بنابراین در طراحی سایت هلدینگ اخذ گواهینامه SSL و پروتکل HTTPS جزو ضروریات است.

دسترسی آسان به منوها و رابط کاربرپسند

برای کسب بیشترین نتیجه از بازاریابی اینترنتی، سایت کسب‌وکارتان باید طراحی کاربرپسندانه‌ای داشته باشد. اگر تمامی موارد چک لیست سئو را نیز رعایت کرده‌ باشید اما کاربران نتوانند به راحتی به بخش‌های مورد نظر خود از سایت دسترسی داشته باشند تمام زحماتتان بر باد هوا خواهد رفت.

امکانات طراحی سایت شرکت هلدینگ

امکانات طراحی سایت شرکت هلدینگ

شرکت‌ها و افراد حرفه‌ای در زمینه طراحی سایت قبل از اقدام به ساخت و راه‌اندازی سایت، هدف از انجام کار را بررسی می‌کنند. از ترکیب رنگی خاص گرفته تا نحوه چینش منوها، تمامی اقدامات انجام شده جهت ساخت سایت براساس خواسته و نیاز مشتری صورت خواهد گرفت.

در طراحی سایت برای هلدینگ‌ها، موارد مشخصی وجود دارد که در صورت رعایت آن‌ افزایش چشمگیری در میزان موفقیت بازاریابی این شرکت‌ها به وجود می‌آید. این موارد عبارتند از:

صفحه درباره ما

در وبسایت شرکت‌های هلدینگ باید بخشی مخصوص برای معرفی نوع فعالیت این شرکت‌ها اختصاص یابد. در این بخش می‌بایست به طور خلاصه و مفید به تمامی اطلاعات لازم درباره سوابق کاری، شرکت‌های واسطه، افتخارات و دستاوردها شرکت هلدینگ پرداخته شود. مشتریان با دسترسی به این بخش با نوع خدماتی که قادر به درخواست آن هستند آشنا خواهند شد.

بخش تغییر زبان سایت

بسیاری از فعالیت‌های شرکت‌های هلدینگ به صورت بین‌المللی صورت می‌پذیرد. بنابراین وبسایت مخصوص این شرکت‌ها به صورت چند زبانه طراحی می‌شود. در طراحی سایت شرکت هلدینگ از آیکون‌های تغییر زبان در گوشه‌های صفحه استفاده می‌شود. کاربران با استفاده از این آیکون‌‌ها قادر به تغییر زبان سایت خواهند بود.

بخش گالری تصاویر

در بخش گالری سایت‌ شرکت هلدینگ تصاویری از فعالیت‌های انجام شده توسط هلدینگ و زیرمجموعه‌های آن، تصاویر حضور در جشنواره‌ها و بخش‌های مختلف اداری شرکت‌ها قرار دارد.

استفاده از تصاویر در ساخت سایت باعث ایجاد اعتماد و همدلی میان مخاطب و صاحبان کسب‌وکار می‌شود. تصاویر قدرت کلمات و عبارت‌های استفاده شده در توضیحات سایت را افزایش داده و باعث می‌شود مخاطبان با نحوه فعالیت‌ شرکت‌ها بیشتر آشنا شوند.

لینک به صفحات اجتماعی

علاوه بر وبسایت حرفه‌ای، تمام هلدینگ‌های مطرح دارای صفحات اجتماعی در پلتفرم‌های معروفی همچون اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب و پینترست هستند. در سایت هلدینگ قسمتی برای دسترسی به صفحه رسمی شرکت در شبکه‌های اجتماعی مختلف تعبیه می‌شود. کاربران با کلیک بر روی آیکون مربوط به هر شبکه به آن متصل خواهند شد.

بخش اخبار در طراحی سایت شرکت هلدینگ

بخش اخبار در طراحی سایت شرکت هلدینگ
شرکت‌های هلدینگ باید برای ایجاد ارتباط بهتر با مشتریان خود بخشی را برای درج اخبار اختصاص دهند. این اخبار شامل به‌روزرسانی از فعالیت‌های شرکت، قراردادها و رویدادهای شغلی مرتبط با فعالیت آن‌ها می‌باشند.

بخش پنل کاربری

پنل کاربری پلی میان مشتریان و صاحبان کسب‌وکار می‌باشد. با استفاده از پنل کاربری مشتریان امکان ارتباط مستقیم با نماینده‌های هلدینگ را به دست آورده و در صورت تمایل قادر به ثبت درخواست مشاوره یا سفارشات خود خواهند بود.

دسته‌بندی شرکت‌های زیرمجموعه

به علت گستردگی فعالیت شرکت‌های هلدینگ و وجود تعداد زیادی از شرکت‌های زیر مجموعه برای سهولت دسترسی و ارتباط، در طراحی سایت حرفه‌ای هلدینگ بخشی را به دسته‌بندی شرکت‌های زیرمجموعه اختصاص می‌دهند. با استفاده از این صفحات کاربران براساس نوع نیازی که دارند، شرکت‌ زیرمجموعه مورد نظر خود را یافته و با آن تماس می‌گیرد.

نکات مهم در طراحی سایت شرکت هلدینگ

نکات مهم سایت های هلدینگ
برای ساخت یک سایت حرفه‌ای علاوه بر مشخص کردن نیاز کسب‌وکار می‌بایست اصول مرتبط با طراحی سایت را نیز رعایت کرد. در صورتی که تمامی مواردی که تا به اینجا به آن اشاره کرده را رعایت کرده باشید اما نکات طراحی را فراموش کنید؛ تمام زحمات شما بی‌نتیجه خواهد ماند.

نکات اشاره شده در ادامه این موارد جزو وظایف گروه طراحی سایت است. در زمینه با طراحی سایت هلدینگ همواره از تیم‌های حرفه‌ای طراحی سایت درخواست خدمات کنید تا خیالتان بابت کیفیت و اثربخشی کار راحت باشد.

استفاده از سیستم‌های حرفه‌ای مدیریت محتوا

CMS یا همان سیستم مدیریت محتوا ابزارهایی هستند که به افراد اجازه طراحی سایت و مدیریت محتوای تولیدی را می‌دهد. امروزه اکثر سایت‌های حرفه‌ای از سیستم مدیریت محتوای وردپرس (WordPress) استفاده می‌کنند. طراحی سایت وردپرس از لحاظ امنیت، رابط کاربری و امکانات نسبت به سایر سیستم‌های مدیریت محتوا از قدرت بیشتری برخوردار است.

عدم استفاده از قالب‌های آماده طراحی

قالب‌های طراحی سایت ابزاری هستند که فرآیند کدنویسی آن‌ها از قبل توسط برنامه‌نویسان صورت گرفته است. استفاده از این قالب‌ها برای برخی از افراد می‌تواند مفید واقع شود. مشکلی که در این راستا وجود دارد این است که قالب‌های آماده برای ساخت سایت هلدینگ به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

هلدینگ‌ها نماینده چندین کسب‌وکار مختلف هستند و اعتبار فاکتور بسیاری مهمی برای آن‌ها به شمار می‌رود. طراحی قالب سایت شرکت هلدینگ نیازمند کدنویسی مخصوص می‌باشد. با استفاده از کد نویسی مختص فعالیت هلدینگ علاوه بر افزایش اعتبار و خاص بودن تصویر برند شما باعث اعتماد بیشتر مشتریان به شما نیز می‌شود.

طراحی ساده و هدفمند صفحات سایت

برای طراحی حرفه‌ای سایت هلدینگ علاوه بر ایجاد تصویر مثبت از هویت برند، از پیچیدگی بیش از حد در ساخت صفحات جلوگیری کنید. فراموش نکنید که اولین هدف شما از ساخت سایت، ایجاد حس راحتی در کاربر است. سختی مرور صفحات سایت و پیچیدگی فرآیند‌هایی نظیر دسترسی به اطلاعات تماس شرکت‌ها باعث کاهش نرخ تبدیل کسب‌وکارتان خواهد شد.

مطلع بودن از آخرین استانداردهای سئو

تمامی فعالیت‌هایی که در جهت ساخت و طراحی سایت شرکت صورت می‌گیرد باید بر مبنای اصول سئو باشد. اصول سئو موارد یکسان و ثابت نیست و مدام در حال تغییر است. تیم طراحی وبسایت باید با تمامی اصول به روز SEO به طور کامل آشنا بوده و صفحات سایت را با توجه به آخرین الگوریتم‌ها طراحی کند.

هزینه طراحی سایت شرکت هلدینگ

هزینه طراحی سایت شرکت هلدینگ
هزینه طراحی سایت شرکتی به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از این عوامل ساختار کدنویسی سایت است. در صورتی که سایت خود را به وسیله وردپرس بسازید، هزینه نهایی طراحی تا حد چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. سیستم وردپرس قابلیت توسعه‌پذیری بسیار بالایی دارد و به لطف ابزارها و افزونه‌های متنوعی که دارد باعث کاهش هزینه‌های طراحی سایت شما خواهد شد.

برخی از شرکت‌ها نیز به دلیل حساسیت بالا و نیاز مخصوص خود ساخت سایت با ساختار کدنویسی اختصاصی را ترجیح می‌دهند. در این صورت هزینه طراحی سایت برای این دسته از افراد بیشتر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه با هزینه‌های طراحی سایت می‌توانید با کارشناسان حرفه‌ای تیم اف دیزاین تماس حاصل نمایید.

جمع بندی

طراحی سایت شرکت هلدینگ امری پیچیده و نیازمند تخصص بالاست. شرکت‌های هلدینگ برای اثربخشی بیشتر به برندینگ خود نیازمند سایت حرفه‌ای با رعایت تمامی استانداردهای طراحی سایت هستند. هلدینگ‌ها به وسیله سایت قادر به معرفی محصولات، خدمات و ایجاد پلی ارتباطی میان شرکت و مشتریان بین‌المللی خود خواهند بود.