برگه ها در وردپرس

در جلسه سوم از آموزش وردپرس ؛ به صورت کامل تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس را بررسی کردیم. در جلسه چهارم نحوه ساخت یک برگه یا نوشته را با ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس بررسی کردیم. ( پیشنهاد می کنیم قبل از این آموزش، 2 جلسه قبل را مشاهده نمایید )

حالا در این جلسه می خواهیم نکات مهمی که در ساخت یک برگه باید رعایت کنید را با هم بررسی کنیم.

برگه در وردپرس چیست

برگه ها در وردپرس “Pages” در عمل همان صفحات اصلی سایت شما هستند. مثل صفحه اصلی ، درباره ما ، تماس باما و …

در عمل صفحاتی که ماهیتی نسبتا ثابت دارند، با برگه ها ساخته می شوند.

از طرف دیگر اکثر لینک هایی که در منو سایت قرار می گیرند، به یک برگه در وردپرس متصل شده اند.

اما یک خصوصیت مهم که در برگه ها وجود دارد و آن را در نوشته های وردپرس مشاهده نمی کنیم، خاصیت ” سلسله مراتبی ” یا ” والد و فرزندی ” است. ( که در ویدئو بالا آموزش داده شده است )

خاصیت سلسله مراتبی یا والد و فرزندی در برگه های وردپرس

منظور از خاصیت سلسله مراتبی بودن برگه ها ؛ ساختار آدرس صفحاتی است که با آن ها ساخته می شود. یعنی یک صفحه می تواند زیر مجموعه یک صفحه دیگر باشد.

برای مثال ما در سایت اف دیزاین ؛ یک صفحه ” سفارش طراحی سایت “ داریم. این صفحه به اصطلاح یک صفحه مادر و یا والد است. از طرف دیگر این برگه یک سری زیر مجموعه دارد. مانند: “سفارش طراحی سایت در کانادا”

صفحه والد : سفارش طراحی سایت : https://fdesign.ir/web-design/

صفحه فرزند : سفارش طراحی سایت در کانادا : https://fdesign.ir/web-design/canada/

همانطور که در 2 آدرس بالا مشاهده می کنید، خاصیت سلسله مراتبی یا مادر و فرزندی بین آن ها به وضوح مشخص می باشد. در عمل صفحه کانادا ، زیر مجموعه صفحه سفارش طراحی سایت می باشد.

بخش ویژگی های برگه

تمامی موارد بالا و استفاده از قابلیت سلسله مراتبی ، از بخش ویژگی های برگه قابل تنظیم می باشد. فرقی نمی کند در کدام ویرایشگر وردپرس باشید. در زیر مسیر هر کدام را برایتان مشخص کرده ام. برای این کار کافی است افزودن برگه جدید را بزنید و یا وارد قسمت ویرایش یکی از برگه های ساخته شده بشوید.

تنظیمات برگه در ویرایشگر گوتنبرگ

اگر در ویرایشگر گوتنبرگ هستید مشابه تصویر زیر ، بر روی دکمه تنظیمات برگه ( چرخدنده بالا سمت چپ صفحه ) کلیک کنید و آن را بر روی برگه قرار دهید. سپس کمی به پایین بیایید تا قسمت ..ویژگی های برگه را مشاهده کنید. حالا می توانید برگه مادر را مشخص نمایید. ( البته این برگه را باید قبلا ساخته باشید )

تنضیمات برگه در ویرایشگر گوتنبرگ

تنظیمات برگه در ویرایشگر کلاسیک

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ؛ در ویرایشگر کلاسیک وقتی وارد صفحه افزودن برگه تازه می شوید، در سمت چپ باکس ویژگی های برگه مشخص است.

تنظیمات در ویرایشگر کلاسیک

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها