برچسب ها در نوشته های وردپرس

برچسب وردپرس چیست ؟

برچسب در وردپرس یا همان تگ در وردپرس ؛  در عمل برای مرتب کردن محتواهای سایت به کار می رود. همان کاری که دسته بندی ها در وردپرس انجام می دهند. اما تفاوت برچسب ها با دسته بندی ها در نوع استفاده از آن ها می باشد.

توجه کنید که استفاده درست از برچسب ها ، به دانش سئو نیاز دارد. به همین دلیل تا زمانی که فلسفه استفاده درست از برچسب ها را نمی دانید، از آن ها استفاده نکنید.

لطفا قبل از هر اقدامی فیلم آموزش برچسب های وردپرس که در این صفحه قرار دادیم را مشاهده کنید. از طرف دیگر، مثالی که در جلسه سوم ” تفاوت نوشته و برگه در وردپرس ” زده شده ، می تواند به نحوه استفاده درست از تگ ها کمک کند.

ساخت برچسب وردپرس

برای ساخت برچسب وردپرس کافی است از منو سمت راست داشبورد ؛ بر روی نوشته ها بروید. سپس یک سری منو به صورت زیر مجموعه باز می شود. یکی از این گزینه ها برچسب ها می باشد.

با کلیک بر روی آن وارد صفحه ای می شوید که از آنجا می توانید برچسب جدید تعربف کنید و یا برچسب های قبلی را مدیریت نمایید.

طریقه ایجاد برچسب در سایت را می توانید در ویدئو بالا مشاهده نمایید.

نمایش برچسب ها در وردپرس

برای آنکه نوشته هایی که به یک تگ اختصاص داده اید را مشاهده نمایید، کافی است در همین صفحه، بر روی لینک ” نمایش ” که در پایین هر تگ وجود دارد، کلیک نمایید.

صفحه ای که باز می شود در عمل صفحه آن تگ می باشد و می توانید لینک آن را در جاهایی که مد نظرتان هست قرار دهید.

افزونه برچسب وردپرس

متاسفانه خیلی از افراد به دنبال افزونه برچسب وردپرس می باشند. خیلی از آن ها می خواهند برچسب اتوماتیک وردپرس
تولید کنند. این کار یک اشتباه بزرگ است و می تواند به رتبه سایت شما در گوگل آسیب جدی بزند.

خیلی از افراد هم به دنبال افزودن برچسب به برگه در وردپرس می باشند. در حالی که فلسفه برگه ها در وردپرس برای کار دیگری است. آن را به صورت کامل در جلسه 3 و 7 بررسی کردیم. برچسب ها در عمل برای مرتب کردن نوشته ها به کار می روند.

تعداد برچسب در وردپرس

برچسب گذاری در وردپرس باید بر اساس استراتژی های سئو انجام شود. در این صورت هم برای کابران مفیدتر است و هم برای ربات های موتورهای جستجو!
بنابراین این سوال درباره اینکه تعداد برچسب در وردپرس چندتا باشد، اشتباه است. چون شما نباید بدون منطق از تگ ها استفاده نمایید.

تعداد دقیق تعرف کردن اشتباه است. اما اگر حدودی بخواهیم بگوییم، بین 1 الی 4 تگ قابل استفاده است. آن هم زمانی که با استراتژی شما همخوانی داشته باشد.

اما اینکه مشابه خیلی از سایت ها ، برای هر نوشته 20 ، 30 عدد برچسب انتخاب نمایید، قطعا اشتباه می باشد!

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کامران
کامران
1 سال قبل

ممنونم. بهترین توضیحی بود که می‌شد درباره ی برچسب داد. من قبلش کلی متن و فیلم تو وب سایت های مختلف دیده بودم و فقط منو سردرگم کرده بودن. درود بر شما